סירופ סוכר

סירופ הוא נוזל צמיגי, המכיל כמות גדולה של סוכרים מומסים בתוך המים.

סירופ סוכר הוא מוצר בסיסי בקונדיטוריה ושימושיו רבים מאוד- הרטבת עוגות, הברקת מאפים, בסיס לבישול פירות, בסיס לרטבים, הכנת סורבה וכו'. הסירופ נשמר זמן רב  וניתן לתבלו בטעמים שונים.

כאשר ריכוז הסוכר בתמיסה עובר את ה – 66% – הסירופ יתגבש בזמן שהוא מתקרר ולכן סירופים מאוד מרוכזים טובים לעבודה רק כשהם חמים.

מדידת ריכוז הסוכר (ו/או מוצקים אחרים) בתמיסה מתבצעת בדרך כלל על ידי יחידת מידה הנקראת BRIX הנמדדת במכשיר הנקרא רפרקטומטר. הבריקס של התמיסה זהה לאחוז הסוכר בתמיסה, לדוגמא בריקס 50 = 50% סוכר.

בשימוש ביתי ניתן להגיע לתוצאות מדידה לא רעות גם על ידי מדידת טמפרטורת התמיסה במהלך בישולה באמצעות מדחום היות שככל שהטמפרטורה עולה מתאדים יותר נוזלים וצמיגות הסירופ עולה.

לא רק סוכר – כל מוצר המכיל סוכרים מומסים נקרא סירופ. לדוגמא סירופ מייפל (סירופ קליפת עץ האדר), סילאן (סירופ תמרים), סילאן ענבים, סירופ חרובים, סירופ רימונים, סירופ תירס וכו'.

כמו כן ניתן לרכז ולצמצם מיצי פירות וירקות שונים, יינות, חומצים, צירים וכל נוזל אחר המכיל סוכרים עד לקבלת סירופ.

את סירופ הסוכר הבסיסי מבשלים ע"י בישול של כמות זהה של מים וסוכר יחד עם סירופ גלוקוזה. תפקיד הגלוקוזה הוא לשפר את צמיגות הסירופ ולעכב את התגבשות הסוכר.

סירופ סוכר בסיסי

מרכיבים

הוראות הכנה

  • מחממים יחד את כל החומרים עד רתיחה. בוחשים עד להמסת הסוכר.
  • מגבירים להבה וממשיכים לבשל בלי לבחוש עוד 4 – 5 דקות.

נא לשים לב ל..

ניתן לשלוט בצמיגות הסירופ על ידי מדידת הטמפרטורה שלו.

ב – 101 מעלות מקבלים סירופ דליל המכונה "מי סוכר"'. מתאים להכנת משקאות ולהרוויה של עוגות ספוג. ב – 104 מעלות מקבלים סירופ סמיך שיכול להישמר לתקופה ממושכת. זהו סירופ לזיגוג והברקה של מאפים, להרטבת בקלאוות ומלבי,לסיכור פירות ולהכנת סורבה.

ב – 106 – 108 מעלות מקבלים סירופ מרוכז. צמיגי וסמיך מאוד שיכול לשמש כרוטב יציב על הצלחת.

 

 

הפוסט הזה פורסם בקטגוריה מתכוני בסיס.‏ קישור ישיר לפוסט.

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. (*) שדות חובה מסומנים

Connect with Facebook